-
Dlaczego przed nałożeniem wosku, zaleca się detailingowe mycie wraz z dekontaminacją lakieru?
Odpowiedź eksperta:
Lakiery samochodowe są bardzo podatne na zmieniające się warunki atmosferyczne i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego tak ważną czynnością, bezpośrednio przed nałożeniem wosku jest dogłębne oczyszczenie i odtłuszczenie powłoki lakierniczej, aby zabezpieczenie było trwałe i skuteczne.
-
Jakie są różnice pomiędzy woskiem syntetycznym a naturalnym?
Odpowiedź eksperta:
Główną różnicą jest skład chemiczny oraz trwałość powłoki ochronnej. Przeciętnie, przy właściwej pielęgnacji samochodu, woski syntetyczne utrzymują się na lakierze do 3 miesięcy, natomiast w przypadku wosków naturalnych, okres ochronny wydłuża się o kolejne 3 miesiące, co daje nam do 6 miesięcy skutecznej ochrony lakieru.
-
Co zrobić jeżeli lakier samochodu stracił swój pierwotny blask i jest w znacznym stopniu porysowany?
Odpowiedź eksperta:
Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie wieloetapowej korekty lakieru, uzyskując tym samym niesamowity efekt. Podczas każdego z etapów, stara utleniona powłoka zostaje „zdjęta” przy pomocy odpowiednio dobranych padów i wysokiej jakości past polerskich. Całość najlepiej zabezpieczyć odpowiednio dobraną do potrzeb klienta powłoką, która dodatkowo podbije głębię koloru i nada szklistego wykończenia.
-
Czy myjnie automatyczne są bezpieczne dla lakieru?
Odpowiedź eksperta:
Proszki oraz szczotki używane w myjniach automatycznych mają działanie silnie czyszczące i odtłuszczające, które znacznie skraca żywotność powłok ochronnych oraz powoduje zarysowania lakieru. Zdecydowanie bardziej polecamy ręczne mycie, z użyciem kosmetyków o neutralnym pH, które nie mają szkodliwego działania, a w przypadku lakierów pokrytych powłoką ochronną (wosk naturalny, sealant, powłoka ceramiczna bądź kwarcowa) są obojętne.
-
Czy warto zabezpieczyć lakier w nowym samochodzie?
Odpowiedź eksperta:
Zabezpieczenie lakieru w nowym samochodzie pozwoli dłużej zachować jego salonowy wygląd. Samochód nie tylko będzie mniej podatny na zabrudzenia, ale także zostanie zabezpieczony przed matowieniem czy odbarwieniami spowodowanymi promieniami słonecznymi.
-
Jak często i w jaki sposób pielęgnować tapicerkę skórzaną?
Odpowiedź eksperta:
Jeżeli zależy nam, aby tapicerka skórzana jak najdłużej zachowała swój naturalny matowy kolor, powinniśmy przynajmniej trzy razy do roku wykonać kompleksową pielęgnację. W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju skóry do czyszczenia i pielęgnacji możemy użyć środka All in one, czyli dwufazowego produktu czyszcząco – konserwującego, bądź przeprowadzić pielęgnację w dwóch etapach, najpierw czyszcząc, następnie zabezpieczając.
-
Jaki jest skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza samochodu?
Odpowiedź eksperta:
W pierwszej kolejności powinniśmy wykonać kompleksowe czyszczenie wnętrza, najlepiej z praniem tapicerki – wówczas będziemy mieć pewność, że źródło nieprzyjemnego zapachu zostało usunięte. Kolejną, bardzo istotną usługą jest ozonowanie wnętrza pojazdu oraz kanałów powietrznych. Dzięki temu wyeliminujemy bakterie, które nie są widoczne gołym okiem. Na koniec, w zależności od upodobania klienta, możemy przeprowadzić aromatyzację wnętrza ulubionym zapachem.
-
Czy usługa ozonowania wnętrza samochodu oraz klimatyzacji jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia?
Odpowiedź eksperta:
Tak, usługa ta jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Ozonowanie odbywa się w zamkniętym samochodzie, natomiast ozon jest gazem nietrwałym i szybko ulega rozpadowi. Ozonowanie jest również metodą całkowicie bezpieczną dla alergików, czy osób nadwrażliwych na jakiekolwiek środki chemiczne.
-
Jak długo utrzymuje się efekt ozonowania klimatyzacji?
Odpowiedź eksperta:
Proces ozonowania dezynfekuje całe wnętrze samochodu, usuwając przy tym niemal w 100% wszystkie drobnoustroje i mikroorganizmy. Aby osiedlanie się roztoczy bakterii itp. było dla nas po raz kolejny wyczuwalne musi upłynąć co najmniej kilka miesięcy. Dlatego usługę ozonowania rekomendujemy wykonywać przynajmniej raz w roku, natomiast dla alergików wskazane jest ozonowanie wnętrza pojazdu przynajmniej dwa razy do roku.
Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące pytania?
Napisz do nas, a na pewno udzielimy Ci fachowej porady.